Wiadomości

Martyna Ziebura Wicemistrzynią Polski w Toruniu

data publikacji:

Zawodniczka UKS Czwórka Żory – MARTYNA ZIEBURA zdobyła srebrny medal w biegu na 200m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów , które odbyły 9-11 lutego w Toruniu.

Żorska lekkoatletka już w sobotnich eliminacjach pokazała, że będzie się liczyć w walce o medale. W biegu finałowym zajęła II miejsce z nowym rekordem życiowym 25,16s , uległa tylko zawodniczce z Gorzowa . Podopieczna trenerki Iwony Krupy,  wielokrotnie zdobywała  medale Mistrzostw Śląska, jak również  jest reprezentantką Kadry Polski juniorek . W 2017 roku uczestniczyła w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Gyor , zasilając sprinterską sztafetę 4 x 100m.

Rewelacyjny występ na Mistrzostwach Polski zaliczyła również MARTA KAŁMUK , która w sobotę wystartowała w eliminacjach biegu na 600m i awansowała do finału. W niedzielnym biegu finałowym Marta zajęła wysokie – V miejsce z wynikiem 1:37,53.

PAWEŁ DZIDA uzyskał znakomity wynik w biegu juniorów na 60m . Już w eliminacjach uzyskał rekord życiowy 7,00s  i awansował do biegu finałowego. W finale zajął 8 miejsce – z nową życiówką 6,99s.  Po biegach sprinterskich żorski lekkoatleta wystartował w konkursie skoku w dal, jednak zbyt krótki odpoczynek między  konkurencjami spowodował, iż Paweł nie pokazał wszystkich swoich atutów i zajął VII miejsce z wynikiem 6,65m.

MARTA GAWŁEK również zaliczyła bardzo udany start na Mistrzostwach Polski, w eliminacjach biegu na 200m ustanowiła rekord życiowy 26,67s i awansowała do finału B.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory. Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Halowe Mistrzostwa Polski były ostatnim startem  juniorów w sezonie halowym, natomiast młodzicy już za tydzień będą walczyć w Raciborzu o medale Mistrzostw Śląska .

Źródło: Sport Żory

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Gimnazjum dla Dorosłych)
Adres: Żory, os. Księcia Władysława