Wiadomości

Justyna Święty-Ersetic gościem XI Żorskiego Biegu Ulicznego

data publikacji:

Od czerwca trwają zapisy do XI edycji biegu. Na dzień dzisiejszy zapisało się już prawie 400 zawodników. Zapisów oraz wpłat można dokonać na portalu datasport.pl. W kwocie 40 zł do dnia 30.09.2018 lub w późniejszym terminie od 1.10.2018 do 7.10.2018 w kwocie 60 zł oraz w dniu zawodów 14.10.2018 pod warunkiem niewyczerpania limitu 990 osób w kwocie 120 zł.

Justyna Święty-Ersetic gościem XI Żorskiego Biegu Ulicznego

Od dziesięciu lat udaje się organizatorom zapraszać na bieg gościa specjalnego ze świata sportu, który swoją obecnością podnosi walory żorskiej imprezy. W ubiegłym roku z zawodnikami bawił się Szymon Ziółkowski. Natomiast już dziś możemy potwierdzić że 14 października biegać z nami będzie w Żorach Justyna Święty-Ersetic. Przypomnijmy że jest ona dwukrotną złotą medalistką tegorocznych ME w lekkiej atletyce z Berlina w biegu na 400m oraz w sztafecie 4x100m oraz brązowa medalistka MŚ w sztafecie 4 × 400 metrów z 2017. Wychowanka Victorii Racibórz obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice. Przeszła do historii polskiego sportu gdy w ciągu półtorej godziny w Berlinie zdobyła dwa złote medale indywidualnie i w sztafecie. Stała się najszybszą Polką na dystansie 400 m od czasów Ireny Szewińskiej.
Przypomnijmy iż organizatorzy w tegorocznej edycji zachowali w zapisach regulaminowych wartości nagród finansowych z zeszłorocznego jubileuszowego biegu a limit uczestników zwiększono do 990 osób. W tym roku ilość kategorii poszerzono o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Tak jak w poprzednich latach mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej czyli Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km na który zapisać się będzie można w dniu imprezy.
Jak widzicie szykuje się wiele atrakcji dla tych wytrawnych biegaczy jak i amatorów. A autografy i zdjęcia z naszą złotą medalistką zapewne będą świetną pamiątką dla uczestników oraz kibiców. Zakochane w bieganiu Żory zapraszają.

KSD Klima Krystian Gawlik
Adres: Żory, os. Powstańców Śląskich 4c lok 39
czynne:
telefon: 660 858 194
Kalendarz wydarzeń