Wiadomości

Znieważył i straszył policjantów - teraz stanie przed sądem

data publikacji:

Znieważał, groził, że ich zwolni z pracy, a także oskarży o przemoc i kradzież. Straszył telewizją i zacierał ręce. Pijany 43-latek trafił do policyjnej celi po tym jak wszczął awanturę z żoną, uderzył córkę, a potem zaatakował interweniujących policjantów.

Znieważył i straszył policjantów - teraz stanie przed sądem

W piątek po 23.00 policjanci zostali wysłani na interwencję na osiedle Sikorskiego. Powodem było agresywne zachowanie mężczyzny, który wszczął awanturę ze swoją żoną. Jak się okazało ubliżał jej gdy ta wróciła do domu. W obronie matki stanęła 21-letnia córka. Wówczas to mężczyzna uderzył ją po czym zamknął się sam w mieszkaniu.

Drzwi do mieszkania otworzył syn, który na prośbę bliskich przybył na miejsce. Wtedy to mundurowi zaczęli rozmowę z 43-latkiem. Choć na początku mężczyzna zachowywał się spokojnie w pewnej chwili zaczął kłócić się z synem. Później z każdą minutą jego agresja przybierała na sile. Nie reagował na prośby ani polecenia policjantów. Wyzywał żonę i mundurowych, ale także groził im zwolnieniem z pracy.

Po przewiezeniu do komendy 43-latek nadal zachowywał się skandalicznie. Wykrzykiwał, że oskarży policjantów o przemoc i kradzież. Zacierał ręce grożąc, że ich załatwi, a także zapowiadał, że nagłośni całą sprawę w telewizji, a potem powie, że jest niepoczytalny.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i zapewnienia bezpieczeństwa najbliższym. Zanim jednak trafił do celi alkomat wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Źródło: KMP Żory

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza)
Adres: Żory, ul. Rybnicka 226
czynne:
telefon: 32 43 43 773
Kalendarz wydarzeń