Wiadomości

Bezpłatne badania kardiologiczne

data publikacji:

Już w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Żory odbędą się bezpłatne badania kardiologiczne, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”. W godzinach od 10:00 do 18:00 na terenie galerii handlowej Auchan będzie można wykonać badanie EKG, pomiar ciśnienia, oznaczyć poziom cholesterolu we krwi, jak również skorzystać z porady dietetyka.

Bezpłatne badania kardiologiczne

W ciągu 1 minuty serce dorosłego człowieka pompuje 5–6 litrów krwi, a w ciągu całego dnia przepompowuje ponad 7 tysięcy litrów. Warto je regularnie badać i dbać, by działało sprawnie. Bezpłatne badania kardiologiczne pod hasłem „Zadbaj o swoje serce”, które odbędą się w galerii handlowej Auchan, adresowane są do wszystkich osób pełnoletnich.

Badania będą przeprowadzane w specjalnie wydzielonych stanowiskach na terenie galerii handlowej. Po rejestracji pacjent będzie mógł nieodpłatnie wykonać badanie poziomu cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, obliczyć wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała) oraz przejść badanie EKG. Obecni na miejscu lekarze będą interpretować wyniki badań i dadzą pacjentom wskazówki dotyczące ewentualnego dalszego leczenia.

Podczas akcji będzie można wysłuchać wykładu na temat zdrowego, zbilansowanego odżywiania, a każdy zainteresowany będzie mógł nieodpłatnie skonsultować się z dietetykiem i zaplanować korzystną dla układu krążenia dietę.

Bezpłatne badania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”, organizowanej przez Telemedycynę Polską S.A. odbędą się 2 sierpnia 2015 r. w Centrum Handlowym Auchan Żory przy ul. Francuskiej 11 , w godzinach od 10:00 do 18:00.

„Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno – profilaktyczno – społeczną, organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych przez spółkę Telemedycyna Polska S.A. nieprzerwanie od 2006 roku. Celem Kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Kampania ma za zadanie edukować w temacie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie www.zadbajoswojeserce.pl

Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Adres: Żory, os. Sikorskiego 52
czynne:
telefon: 730 783 654, 32 348 48 14, 533 200 878
Kalendarz wydarzeń