Wiadomości

Z prawem igrał jak z ogniem, teraz może spędzić 3 lata za kratkami

data publikacji:

Mieszkaniec Rybnika znieważył policjantów, naruszył ich nietykalność cielesną, a nawet próbował zastraszyć. Był poszukiwany, ale podczas interwencji zachował się delikatnie mówiąc nieelegancko. Próbował uderzać pięściami, rzucał w nich obelgami, a w pewnej chwili zdjął spodnie i odwrócił się do nich tyłem!

Z prawem igrał jak z ogniem, teraz może spędzić 3 lata za kratkami

Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na interwencję do Baranowic. Jak wynikało ze zgłoszenia miał się tam awanturować mężczyzna, który poruszał się ze znajomymi samochodem. Mundurowi z pomocą świadków bez problemu namierzyli i zatrzymali pojazd. Pierwszy wyszedł 31-letni pasażer, który z impetem odstawił dwie butelki alkoholu na dach pojazdu i z pięściami rzucił się na policjantów.

Mężczyzna był agresywny, próbował prowokować policjantów, groził im i zastraszał, że sprawi, iż będą musieli tłumaczyć się w sądzie. W pewnym momencie, nie reagując na ich polecenia, zdjął spodnie i odwracając się do nich tyłem zaprezentował się w całej okazałości...

Chwilę później, gdy agresywny pasażer został obezwładniony okazało się, że jest poszukiwany, gdyż nie zapłacił kary grzywny, za którą sąd wysłał go do więzienia.

Poza 31-latkiem samochodem podróżowało jeszcze dwóch innych mężczyzn. 33-letni kierowca i rówieśnik agresywnego rybniczanina. Ci jednak w przeciwieństwie do swego kolegi z awanturą nie mieli nic wspólnego.

Agresywny mężczyzna nie trafił jednak do więzienia, gdyż jeszcze tego samego dnia bliscy uiścili za niego grzywnę. Teraz 31-latek odpowie jednak za znieważenie, zastraszanie i naruszenienie nietykalności cielesnek policjantów. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Żory 

Przedszkole nr 13 im. H.Ch. Andersena w Żorach
Adres: Żory, ul. Piastów Górnośląskich 3 (os. Księcia Władysława)
czynne:
telefon: 32 43 42 635
Kalendarz wydarzeń