Wiadomości

W marcu rusza kwalifikacja wojskowa

data publikacji:

Osoby urodzone w 1999 roku oraz te, które nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej wezmą w tym roku udział w kwalifikacji w wojskowej. W naszym mieście rozpocznie się ona 23 marca.

W marcu rusza kwalifikacja wojskowa

Kwalifikacja Wojskowa w Żorach będzie odbywała się od 23 marca do 5 kwietnia, w godzinach od 9:00 – 16:00 siedzibie Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych na os. Sikorskiego 52. Podlegają jej: mężczyźni urodzeni w 1999 roku, zamieszkali na stale lub przebywający czasowo ponad 3 miesiące na terenie Żor, a także urodzeni w latach  1994-1998, którzy nie posiadają określonej  kategorii zdolności  do czynnej  służby wojskowej.  Kwalifikacją wojskową objęte zostaną też osoby urodzone w latach 1997-1998, które zostały uznane za czasowo niezdolne służby wojskowej, kobiety urodzone  w latach 1994-1999 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz ochotnicy, którzy ukończyli 18 rok życia i zgłosili się do  pełnienia służby wojskowej.

Osoby  stawiające się do kwalifikacji powinny zabrać ze sobą: 
- dokument pozwalający  na ustalenie tożsamości,
- dokumentacje medyczną (wyniki badań specjalistycznych), jeżeli taką posiadają, 
- zdjęcie do książeczki wojskowej,
- dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Przypominamy, że kwalifikacja wojskowa jest dla wymienionych wyżej osób obowiązkowa, a niestawienie się do niej  w określonym terminie i miejscu podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Żory, nr tel. 32 43 48 171.

 

Źródło: UM Żory 

Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera przy Ośrodku Medyczno-Terapeutycznym „SYRIUSZ”
Adres: Żory, Al. Wojska Polskiego 3c
czynne:
telefon: 32 724 59 21, 666 379 004
Kalendarz wydarzeń