Wiadomości

Pięciu poszukiwanych wpadło jeden za drugim

data publikacji:

Tylko w dwie godziny żorscy policjanci zatrzymali pięć osób poszukiwanych przez sądy w Żorach, Pszczynie i Wodzisławiu. Wczoraj prowadzili akcję "Poszukiwany" poprzedzoną rozpoznaniem i gromadzeniem przydatnych informacji m.in. o miejscach, w których osoby te mogą przebywać. Jedno z wczorajszych zatrzymań miało miejsce na terenie Rybnika.

Pięciu poszukiwanych wpadło jeden za drugim

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 47 lat. Wszyscy poszukiwani przez sąd nakazami zatrzymania i umieszczenia w zakładach karnych, bądź aresztach śledczych, sprawcy różnych przestępstw, w tym lekceważący wykonanie zasądzonej kary grzywny. W ręce policjantów wpadli wczoraj pomiędzy 16.30 a 18.50, w większości na żorskich ulicach, ale też, jak w przypadku 47-latka - w Rybniku.

Podobne akcje odbywają się co najmniej kilka razy do roku, zawsze poprzedzone są rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać, czy analizą prowadzonych śledztw i dochodzeń. Stróże prawa często pukają do mieszkań, domów, ale i zaskakują poszukiwanych wprost na ulicy.

Jednak nie tylko w czasie tego typu akcji mundurowi ścigają niepokornych przestępców, także podczas codziennej służby poszukują ich realizując jednocześnie inne zadania. Wielokrotnie ci, na których ciążą niewykonane wyroki zatrzymywani są poza planowanymi wcześniej działaniami.

Źródło: KMP Żory

Be Best
Adres: Żory, Rybnicka 4/2
czynne:
telefon: 663 613 772
Kalendarz wydarzeń