Wiadomości

Justyna Święty-Ersetic gościem XI Żorskiego Biegu Ulicznego

data publikacji:

Justyna Święty-Ersetic gościem XI Żorskiego Biegu Ulicznego

Od czerwca trwają zapisy do XI edycji biegu. Na dzień dzisiejszy zapisało się już prawie 400 zawodników. Zapisów oraz wpłat można dokonać na portalu datasport.pl. W kwocie 40 zł do dnia 30.09.2018 lub w późniejszym terminie od 1.10.2018 do 7.10.2018 w kwocie 60 zł oraz w dniu zawodów 14.10.2018 pod warunkiem niewyczerpania limitu 990 osób w kwocie 120 zł.

Od dziesięciu lat udaje się organizatorom zapraszać na bieg gościa specjalnego ze świata sportu, który swoją obecnością podnosi walory żorskiej imprezy. W ubiegłym roku z zawodnikami bawił się Szymon Ziółkowski. Natomiast już dziś możemy potwierdzić że 14 października biegać z nami będzie w Żorach Justyna Święty-Ersetic. Przypomnijmy że jest ona dwukrotną złotą medalistką tegorocznych ME w lekkiej atletyce z Berlina w biegu na 400m oraz w sztafecie 4x100m oraz brązowa medalistka MŚ w sztafecie 4 × 400 metrów z 2017. Wychowanka Victorii Racibórz obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice. Przeszła do historii polskiego sportu gdy w ciągu półtorej godziny w Berlinie zdobyła dwa złote medale indywidualnie i w sztafecie. Stała się najszybszą Polką na dystansie 400 m od czasów Ireny Szewińskiej.
Przypomnijmy iż organizatorzy w tegorocznej edycji zachowali w zapisach regulaminowych wartości nagród finansowych z zeszłorocznego jubileuszowego biegu a limit uczestników zwiększono do 990 osób. W tym roku ilość kategorii poszerzono o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Tak jak w poprzednich latach mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej czyli Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km na który zapisać się będzie można w dniu imprezy.
Jak widzicie szykuje się wiele atrakcji dla tych wytrawnych biegaczy jak i amatorów. A autografy i zdjęcia z naszą złotą medalistką zapewne będą świetną pamiątką dla uczestników oraz kibiców. Zakochane w bieganiu Żory zapraszają.

KAS-SPORT transport system
Adres: Żory, okrężna 3
czynne: 8-15
telefon: 788385814
Kalendarz wydarzeń