Wiadomości

Hit w kosmetyce: Peeling odmładzający czyli KWAS FERULOWY

data publikacji:

Palenie papierosów, promienie UV, zanieczyszczenia powietrza, przetworzona żywność powodują powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają powoli elementy komórek takich jak DNA czy kolagen w konsekwencji przyspiesza proces starzenia się skóry. Kwas ferulowy to jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów, który neutralizuje działanie wolnych rodników na nasze komórki.

Hit w kosmetyce: Peeling odmładzający czyli KWAS FERULOWY

Kwas ferulowy dzięki swoim silnym właściwością antyoksydacyjnym niweluje szkody spowodowane przez wolne rodniki m.in.: redukuje linie mimiczne, drobne zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, chroni przed odwodnieniem skóry. Posiada również właściwości przeciwzapalne, a najnowsze badania wykazują że zapobiega także nowotworowi skóry.

Jego wszechstronne działanie, nie tylko upiększające, można śmiało powiedzieć zdrowotne, powoduje że jest hitem w kosmetyce. Nie bez powodu został nazwany eliksirem młodości.


JAK KWAS FERULOWY DZIAŁA NA SKÓRĘ?

Silne działanie odmładzające
Silne działanie antyoksydacyjne, odmładzające oraz opóźniające fotostarzenie.
Natychmiastowo wygladza napina skórę stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.

Jest silnym absorbentem promieniowania UV.
ROS (reaktywne form tlenu) są główną przyczyną posłonecznego uszkodzenia skóry. Podczas ekspozycji na słońce w skórze powstają wolne rodniki, które powodują kaskadę białek, kwasów nukleinowych oraz lipidów, konsekwencją procesu jest fotostarzenie się skóry, a nawet rak. Kwas ferulowy tak jak chroni rośliny przed nadmiernym promieniowaniem, tak chroni też naszą skórę pełniąc ochronę naturalnego filtra.

 

Z zabiegu z użyciem kwasu ferulowego można skorzystać w Studio Urody Lauren - Żory, ul. Zgaślika 1, tel. 797 190 044, https://www.facebook.com/StudioUrodyLauren/

Poleca kosmetolog Marta Dąbrowska.

 

Źródło: artykuł sponsorowany

Tomasz Filipowski Ośrodek Szkolenia Kierowców FILIP
Adres: Żory, ul. Boryńska 2
czynne:
telefon: 602 668 059
Kalendarz wydarzeń