Wiadomości

Czy wybrać rozszerzony zakres ubezpieczenia AC?

data publikacji:

Najczęściej polisy w wariancie medium lub maxi są droższe niż wersje mini, jednak to wcale nie oznacza, że ostatecznie okażą się one nieopłacalne. Dobierając dla siebie właściwą opcję ubezpieczenia, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły opisane w umowie.

Czy wybrać rozszerzony zakres ubezpieczenia AC?

Rozszerzony zakres AC – co gwarantuje?

Polisa AC pomoże Ci przygotować się na to, czego nie da się przewidzieć – stłuczkę w drodze do pracy, otarcie na parkingu, gradobicie, a nawet… kradzież samochodu. Decydując się na ofertę danego ubezpieczyciela, podobnie jak w przypadku OC, warto kierować się benefitami wynikającymi z danej umowy niż ceną. Zanim odrzucisz ofertę rozszerzoną, zobacz, co znajduje się w pakiecie. Może się okazać, że ta decyzja w przyszłości zwróci Ci się z nawiązką.

Dlaczego warto zakupić polisę AC?

Statystyki zebrane w raporcie GUS z 2016 r. [1] wskazują, że zaledwie 26% procent właścicieli aut zarejestrowanych w Polsce zdecydowało się na ubezpieczenie AC (AutoCasco). Urząd przeprowadził też obliczenia, według których przy średniej składce OC o wysokości 778 zł właściciel pojazdu i tak musi pokryć szkody wypadku w kwocie średnio ok. 6,8 tys. zł. Zaś po zakupie obu polis (OC + AC o wspólnym koszcie ok. 1039 zł) ubezpieczyciel pokrywa cały koszt naprawy, co ostatecznie znacznie bardziej opłaca się kierowcy. Co więcej, okazuje się, że Polska należy do grona tych państw europejskich, które nie mogą pochwalić się dobrej jakości drogami. Z tego powodu zwiększa się ryzyko wypadków.

Z reguły wersje rozszerzone zawierają po prostu większość bardzo praktycznych benefitów, których nie znajdziesz w opcji standard. Na spotkaniu z agentem warto zapytać np. o ubezpieczenie szyb, koszt składki w przypadku, gdy autem kierują też inne osoby (np. mniej doświadczeni kierowcy), wysokość franszyzy integralnej (to kwota, do której ubezpieczenie nie jest wypłacane). Poza tym, szczególnie poleca się korzystać z rozszerzonych ofert ubezpieczeń AC właścicielom nowych aut. Taka rozszerzona polisa pokryje zdecydowanie więcej szkód niż samo OC.

Warto przyjrzeć się różnego rodzaju ofertom, także ich wersjom rozszerzonym, by w każdym momencie podróży autem czuć się bezpiecznie na drodze.

 

[1] Źródło: https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf

Prywatna Szkoła Policealna dla Dorosłych „Twoja Szkoła”
Adres: Żory, ul. Wygoda 13
czynne:
telefon: 32 43 47 062
Kalendarz wydarzeń