Wiadomości

Spektakl dla dzieci - Roszpunka

data publikacji:

Spektakl teatralny Roszpunka dla najmłodszych widzów, odbędzie sie 2.02 godz. 11:00 i 17:00, 9.02 godz. 11:00. Cena dzieci 14 zł, dorośli 16 zł.

Spektakl dla dzieci - Roszpunka

Panteatr ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Was, drodzy Widzowie, na pierwszą część z cyklu Baśni Braci Grimm. Wilhelm Karl oraz Jacob Ludwig, którzy przeszli do historii jako sławni Bracia Grimm, w publikowanych baśniach, zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących. Dziś właściwie każde dzieło literackie, teatralne czy filmowe do pewnego stopnia inspirowane jest dorobkiem ich karier pisarskich. Nie inaczej sprawa wygląda z panteatrem. Dlatego postanowiliśmy oficjalnie włączyć Braci do naszego repertuaru i uhonorować ich bogatą twórczość.

Założycielem panteatru i reżyserem oraz aktorem jest żorzanin Kamil Kulda.

To absolwent PWST w Krakowie, występował w krakowskich teatrach: Narodowym Teatrze Starym, Teatrze im. Juliusza Słowackiego, Teatrze STU, a także stołecznych: Teatrze Narodowym, Teatrze Polonia, Teatrze Rampa, Teatrze Kamienica oraz śląskich – Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zagrał w wielu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Być Jak Kazimierz Deyna, Pora Mroku, Ojciec Mateusz, Na Wspólnej, Na Dobre I Na Złe.

Reżyser oraz kompozytor wielu reklam telewizyjnych i internetowych, laureat konkursów reklamowych ( m.in. Creative Students Film oraz Millenium Banku ). Posiada bogate doświadczenie w pracy z wieloma cenionymi reżyserami w Polsce, m.in. Janem Englertem, Jerzym Bielunasem, Mikołajem Grabowskim, Wojciechem Kościelniakiem, Krzysztofem Garbaczewskim. Śpiewał w utytułowanym chórze Voce Segreto, z którym koncertował w Europie. Uczył się w cenionych na świecie szkołach New York Film Academy oraz Stella Adler Studio of Acting w Los Angeles.

 

Roszpunka : Ewelina Opłatkowska

Baba Jaga : Włodzimierz Mandziuk

Książę Roberto Tamborino : Bartłomiej Horbowski

Mikołaj : Bartłomiej Horbowski

Anna : Nikola Kopa

Glugan : Grzegorz Hexel

Dyrektor Kopalni : Kamil Kulda

Ojciec Pedro Lafayette : Grzegorz Hexel

Gertruda van der Blaast : Nikola Kopa

Serpentino : Kamil Kulda

Król Francesco Paleta III : Grzegorz Hexel

Wilhelm Grimm : Włodzimierz Mandziuk

Jacob Grimm : Bartłomiej Horbowski

Kostiumy : Magdalena Dobrowolska

Scenariusz / Reżyseria / Muzyka / Scenografia : Kamil Kulda

Sprzedaż biletów online:

https://ekobilet.pl/mok-zory

Źródło: MOK Żory 

Na Rondzie NZOZ
Adres: Żory, ul. Al. Wojska Polskiego 3c
czynne: 8:00 - 18:00
telefon: 32 722 90 90; 724 73 38; 72 31 894
Kalendarz wydarzeń