Wiadomości

Operetka - Wiedeńska krew w Żorach

data publikacji:

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na operetkę pt. „Wiedeńska krew” Johanna Straussa 2.02.2018, godz. 18:00 Kino „Na Starówce”, Żory (ul. Kościuszki 3, tel. 32-434 21 27)
Bilety: 50 zł dostępne w kasie Kina i on-line na www.artecreatura.art.pl, tel. 795-350-773

Operetka - Wiedeńska krew w Żorach

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają wspaniałe głosy i cudowna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia. 

Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.
W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk / Anna Ciereszko / Zofia Garganisz, Chaoran Zuo / Maciej Ogórkiewicz, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Anna Jakiesz-Błasiak, Piotr Rybak / Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.
Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.
 
Libretto: Victor Léon i Leo Stein
Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur
Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
Choreografia: Anna Siwczyk
Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Kostiumy: Dorota Wewióra
Akompaniator: Rafał Gudyka
Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska
Produkcja: Jarosław Wewióra

Sponsorzy spektaklu premierowego: Bricoman, M.B. Sokół, Tkaniny P.P. Zenitex.

zakupy4u.eu
Adres: Żory, okrężna 3,
czynne: 8-15
telefon: 788385814
Kalendarz wydarzeń