Wiadomości

Dzieci wiedzą jak to robić!

data publikacji:

Czy znasz na tyle angielski, by zaśpiewać w tym języku piosenkę? Żorskie przedszkolaki tak! Wielka impreza za nami. W Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się prawdziwy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Organizatorem było Anglojęzyczne Przedszkole Wesołe Krasnoludki, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Była to już druga edycja imprezy, a za rok czeka nas następna.

Dzieci wiedzą jak to robić!

W festiwalu udział wzięły przedszkolaki z Anglojęzycznego Przedszkola Wesołe Krasnoludki, a także z przedszkola nr 16, 17, 19, oraz 22. Towarzyszyły Nam również dzieci z zespołu szkolno- przedszkolnego nr 9 oraz 7. Wszystkie występy odbyły się w języku angielskim. Dzieci były fenomenalne, nogi same rwały się do tańca! Szczególne gratulacje należą się jednak Solistce Zosi, która wykonała utwór "Merry Chrismas" oraz zespołowi, w którego skład wchodziła Paulina, Alicja, Ania, Magdalena oraz Paweł. Wykonali oni "Five Little Ducks". Te drużyny przyjechały z przedszkola nr 17, a przygotowała je Pani Justyna Pikul. Wielkie brawa należą się również grupie z przedszkola nr 19 im. Juliana Tuwima, przygotowanej przez Panią Arletę Hrubesz. Drużyna składała się z trzech śnieżynek: Julii, Judyty oraz Alicji, a wykonały one piosenkę "Little Snowflake". Największą odwagą wykazały się jednak najmłodsze na festiwalu dzieci- 3 latki z Wesołych Krasnoludków.
W tego typu festiwalach każdy jest zwycięzcą. Dzieci pokonują strach związany z występami publicznymi oraz uczą się obcowania na scenie. Rozwija to ich poczucie wartości oraz kreatywność. W tym roku organizatorzy postarali się, by było naprawdę wyjątkowo. Głównymi nagrodami był miesięczny kurs języka angielskiego dla solisty oraz warsztaty z języka angielskiego, organizowane w przedszkolu dla zwycięzkiej grupy. Te nagrody ufundowała Szkoła Językowa Pascal Connect. Ku uciesze dzieci również do zdobycia były wejścia Figloparku w Żorach, ufundowane przez Filopark Żory przy ulicy Szerokiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i ich wychowawcom oraz oczywiście sponsorom!

zakupy4u.eu
Adres: Żory, okrężna 3,
czynne: 8-15
telefon: 788385814
Kalendarz wydarzeń