Wiadomości

Uczniowie zespołu szkół Nr 8 najlepsi w Żorach w konkursach z nauk przyrodniczych

data publikacji:

Mijający rok szkolny to rok sukcesów naszych uczniów gimnazjum w konkursach biologiczno – chemicznych. Patrycja Obrycka, Julia Tęciorowska i Jan Nowak to uczniowie którzy wytrwale, ambitnie i z uporem zgłębiali tajniki wiedzy nauk przyrodniczych od pierwszych dni roku szkolnego.

Uczniowie zespołu szkół Nr 8 najlepsi w Żorach w konkursach z nauk przyrodniczych

Bez wątpienia otwarta we wrześniu pracownia Laboratorium Nauki, wyposażona w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne z bogatym zapleczem sprzętu, szkła laboratoryjnego i odczynników chemicznych dała możliwość prowadzenia ciekawych lekcji laboratoryjnych oraz zajęć pozalekcyjnych w ramach kółka chemicznego „Z chemią za pan brat” oraz kółka biologicznego „Świat biologii”. Wdrażanie uczniów do szeroko rozumianej pracy laboratoryjnej, umożliwiło rozwijanie umiejętności poznawczych poprzez prowadzenie doświadczeń, obserwacji i eksperymentów z zakresu biologii i chemii.

Dzięki systematycznej pracy, determinacji i jasno postawionym celom nasi uczniowie w stosunkowo krótkim czasie osiągnęli spektakularne sukcesy.

Już w listopadzie 2016r Patrycja Obrycka i Julia Tęciorowska zakwalifikowały się do II etapu Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, jako jedyne spośród żorskich gimnazjalistów.
27.04.2017r Jan Nowak, Patrycja Obrycka i Julia Tęciorowska, wzięli udział w Rejonowym Konkursie Biologiczno–Chemicznym dla uczniów szkół gimnazjalnych w Jastrzębiu Zdroju. Spośród ośmiu finalistów najlepsza okazała się nasza uczennica Patrycja Obrycka zdobywając I miejsce Jan Nowak zdobył miejsce II.

30.05.2017r Patrycja Obrycka oraz Jan Nowak wzięli udział w Powiatowym Konkursie Biologiczno – Chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki w Żorach. Do konkursu przystąpiło 54 uczniów z miejskich gimnazjów, z czego do drugiego etapu dostało się tylko 12. Ostatecznie finał konkursu okazał się pomyślny dla naszych gimnazjalistów. Patrycja i Janek zajęli I miejsce. Zaprezentowali najwyższy poziom wiedzy w dziedzinie nauk przyrodniczych, zaimponowali głównie umiejętnościami laboratoryjnymi.

Patrycja Obrycka i Jan Nowak uczestniczyli również w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko–Planeta” zdobywając wyróżnienie w kategorii testowej i pracy indywidualnej.

Naszym Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dostania się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych, w których będą mogli poszerzać zdobyte w naszym gimnazjum umiejętności, rozwijać swoje pasje i realizować marzenia.

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 (Szkoła Podstawowa nr 7 z oddziałami integracyjnymi im. Ks. Franciszka Harazina)
Adres: Żory, ul. Szkolna 8
czynne:
telefon: 32 43 42 611, 603 615 120
Kalendarz wydarzeń