Wiadomości

Otrzęsiny 2016

data publikacji:

Jak co roku, na początku października w Zespole Szkół numer 8 odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych, połączone z uroczystym pasowaniem oraz wieczorną dyskoteką. Od wczesnych godzin porannych wszyscy mieli ręce pełne roboty. Uczniowie klas drugich i trzecich, a także nauczyciele przygotowywali poszczególne sale, w których uczniowie klas pierwszych mieli wykonywać różne zadania.

Otrzęsiny 2016

Kandydaci na uczniów pojawili się w G8 o godzinie 10.00 i w sali 124 zostali przywitani przez Panią Dyrektor, która wyjaśniła im również jak będzie wyglądał przebieg otrzęsin. „Koty” w kilkuosobowych grupach, pod opieką nauczyciela-przewodnika odwiedzały kolejne pomieszczenia, w których czekały na nich wyzwania do wykonania. I tak klasa 2 ag urządziła „Projekt X”, w którym na kandydatów czaiły się istoty pozaziemskie, klasa 2bg zapewniła kompleksowe badanie weterynaryjne, klasa 3ag i 3bg zaś podniosły wszystkim ciśnienie w swoich komnatach grozy. Pan Marek Dyrda, w pracowni komputerowej zbadał poziom ich wiedzy, dotyczącej szkoły (z przymrużeniem oka), pani Marta Gazda uczyła tańczyć „belgijkę”, pan Paweł Sajdyk zaś fotografował całe wydarzenie. Pierwszaki musiały otrzymać potwierdzenie wykonania każdego zadania w specjalnie dla nich przygotowanych indeksach.


Po otrzęsinach wszyscy uczniowie i nauczyciele G8 spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęło się uroczyste pasowanie. Zanim to jednak nastąpiło, wszystkie „koty” musiały wspólnie odtańczyć „belgijkę”, a następnie złożyć przysięgę. Ceremonię zamykała Pani Dyrektor, która kładąc każdemu uczniowi i uczennicy klas pierwszych ogromną kredkę na ramieniu, włączała ich w poczet członków szkolnej społeczności.

Kolejną atrakcją tego dnia była dyskoteka, która odbywała się w godzinach 17.00-21.00. W trakcie imprezy ujawniono wyniki głosowania na najlepiej przygotowaną salę, którą wybierali uczniowie klas pierwszych. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3bg. Zwycięzcom gratulujemy. Gratulujemy też pierwszakom, którzy dzielnie sobie radzili i dzięki temu stali się pełnoprawnymi członkami uczniowskiej rodziny.

Źródło: materiały prasowe

Wiesław Janulek AUTO-SZKOŁA L.OK.
Adres: Żory, os. Księcia Władysława PU 3
czynne:
telefon: 602 130 582
Kalendarz wydarzeń